SENNHEISER HD 600 + Hi-Fi dárek


 • Popis
 • Další fota
 • Oddělení
 • Výrobce
 • Novinky
 • Hi-Fi, sluchátka roku 1994 a 1995 v USA, vítěz testu HiFi 3/98; klasický nejúspěšnější Top model sluchátek Sennheiser.

  HD 600 Avantgarde jsou otevřená dynamická sluchátka audiofilské kvality. Pokrokový design membrány odstraňuje stojaté vlnění v materiálu. Sluchátka HD 600 jsou určena k přímému propojení s hi-fi systémy, jako jsou DAT, DVD, MD nebo CD. Tato sluchátka jsou ideální volbou pro profesionální zvukaře při nahrávání klasické hudby.

  Vlastnosti
  Důmyslný design, elegantní černo - šedá povrchová úprava
  Vysoce kvalitní kryty náušníků z kovové mřížky poskytují mimořádně čistý zvuk
  Počítačem optimalizovaný systém magnetů s minimálním harmonickým a intermodulačním zkreslením
  Mimořádně lehké hliníkové cívky zaručují vynikající dynamickou odezvu
  Magnety z neodym - železné slitiny zajišťují optimální citlivost a široký dynamický rozsah
  Mimořádně přirozený, prostorový, přesný zvuk
  Odpojitelný přívodní kabel z OFC mědi vyztužený Kevlarem s velmi nízkým přenosovým šumem
  Záruční doba 2 roky

  Obsah balení
  1 HD 600
  1 redukce na jack 6,3 mm stereo


  TECHNICKÝ POPIS

  Jmenovitá impedance 300 Ohm
  Dotykový tlak cca 2,5 N
  Hmotnost bez kabelu cca 260 g
  Signálový konektor 3,5 mm stereo, redukce na 6,3 mm
  Typ sluchátek otevřená, dynamická
  Nasazení na ucho circumaural
  Délka kabelu 3 m
  NF kmitočtový rozsah 12 - 39000 Hz
  Úroveň akustického tlaku (SPL) 97 dB
  Harmonické zkreslení 0,001


  ------[ O značce SENNHEISER ]---------------------------

  Firma Sennheiser electronic GmbH & Co. obdržela zvláštní cenu za technické novinky "1999 German Industry Inovation Award for Medium - Sized Companies" za vývoj systému nazvaného zvukový paprsek. Tato cena je každoročně udělována firmám, které na trh přinesou vyjímečnou technickou novinku.
  Firma Sennheiser ji jako první v historii obdržela druhým rokem za sebou.(V roce 1998 ji obdržela za realizaci mikrofonu na laserovém principu).

  Zpěvačka Cher, patřící již po dlouhou dobu k největším hvězdám světové pop music, vydala v roce 1998 jedno ze svých nejlepších alb "Beleve". To byl i název jejího turné, které uskutečnila po celém světě v loňském roce. Na tomto turné její skupina používala výhradně mikrofony Sennheiser SKM 5000. Kdo měl možnost vidět její show, může potvrdit, že nemá sklon ke kompromisům jak v oblečení, tak v hudbě. Proto si vybrala značku Sennheiser.

  V září 1999 zajistila švýcarská televize SF DRS přímý přenos výstupu severní stěnou Eigeru.
  Severní stěna Eigeru, zvaná "Stěna smrti", patří k nejobtížnějším a současně nejznámějším horolezeckým výstupům na světě. Navíc je výstup vzhledem k povětrnostním vlivům možno uskutečnit prakticky jen ve třech týdnech v roce. O to je každý úspěšný výstup vzácnější.

  Po dvou neúspěšných pokusech o přímý televizní přenos z tohoto výstupu v minulých letech, které ztroskotaly na prudkém zhoršení počasí, se poprvé v loňském roce úspěšně uskutečnil celý výstup vysílaný živě po dobu dvou dnů v přímém přenosu švýcarské televize. Horolezci byli vybaveni speciálními helmami s připevněnými mikrofony Sennheiser MKE 2 a miniaturními kamerami. Vzájemné rozhovory horolezců, jejich komunikace s řídícím střediskem v údolí a samozřejmě i reálné zvuky přímo ze stěny byly přenášeny do centra na vzdálenost pěti kilometrů! Přenos zvuku byl zajišťován kombinací vysílačů Sennheiser SK 250 - UHF a přijímačů Sennheiser EK 3052 - UHF.

  Jeden z největších hotelů a kasin v Las Vegas byl nedávno vybaven novým audio zařízením.
  Firma Sennheiser dodala bezdrátové infra systémy pro konferenční, divadelní a předváděcí střediska. Čeho si však všichni zvláště cení je 17-ti kanálový bezdrátový UHF mikroportový systém pro koncerty. Pýchou firmy Sennheiser je i to, že tento systém byl použit namísto "domácího" zařízení Shure. Stejně se vedlo i mikrofonům Sennheiser e 835 S, které nahradily původní Shure SM 58.

  Americký pohár, jeden z největších a nejznámějších jachetních závodů ve světě, se v roce 1999 konal v Aucklandu na Novém Zélandu.
  TV New Zeeland poprvé v tomto roce vysílala závod v přenosu "naživo" a to včetně zvuku přímo ze závodních lodí. Dosud nikdy nebyl zvuk přenášen na doprovodné lodi za tak náročných podmínek.
  Na každé lodi byly instalovány dva mikrofony Sennheiser MKE 2 speciálně opatřené latexovou ochranou propojené s vysílači SK 250 UHF instalovanými pod palubou.
  Ve vzdálenosti od 400 do 600 metrů byl zvukový signál snímán ze uávodních jachet aktivními anténami AD 12 UHF na doprovodných lodích a přenášen do přijímačů Sennhesier EK 3041 na televizních kamerách.
  Po celou dobu přenosu nedošlo k jedinému výpadku signálu.

  Sluchátka Sennheiser
  Sluchátka Sennheiser tvoří absolutní světovou špičku v oblasti profesionální i HiFi techniky. O jejich dominantním postavení na světovém trhu svědčí řady prestižních ocenění. Například nejznámnější evropská cena Golden Ear udělovaná každoročně pro nejlepší sluchátka německým časopisem "Audio" byla udělena již pátým rokem za sebou této značce, za rok 1998 ji získal typ HD 600.

  Že se nejedná pouze o evropský triumf, potvrzuje řada ocenění i na velmi náročném trhu v USA. HD 600 byla zvolena výrobkem roku 1998 (Stereophile magazin), HD 500 obdržela Platinovou desku v kategorii nejlepších sluchátek roku 1998 (AV Video Multimedia Produces Magazine). Řada HD 490, HD 500 a HD 570 získala cenu CES 1999.
  Také u nás obdržela sluchátka Sennheiser řadu cen a trvale se umísťují na nejvyšších příčkách v testech Stereo & Video a HiFi. Oba tyto časopisy shodně zvolily za výrobek roku 1999 sluchátka HD 590. Musíme však upozornit na skutečnost, že tyto časopisy se řídí zásadou, že jednou testovaný výrobek nemůže být uveřejněn znovu v dalším testu. Proto se stává, že řada našich vynikajících modelů, které se vyrábí již po delší dobu, nemůže být bohužel srovnávána ve zveřejňovaných testech s nejnovějšími konkurenčními modely.

  Uzavřená sluchátka :
  Používají se zejména v případech, kdy posluchač vyžaduje maximální odstínění od okolního hluku. Vhodné zejména pro profesionální studia, zvukové mistry, audiophile a DJ. S těmito sluchátky se můžete setkat např.v České televizi, TV NOVA, TV Prima, v rádiu Svobodná Evropa a České filharmonii.
  ------[ TEST ]---------------------------

  UŽIVATELSKÁ RECENZE (Jersey II. zive.cz) 02/2007

  Na čem se poslouchaloZdroje zvuku: CD přehrávač Sony LBT-D309, Gramofon Sony PS-LX52
  Zesilovací prvky:Vincent KHV-1, hybridní sluchátkový zesilovač se dvěma 12AX7B elektronkami. Gramofonní předzesilovač s RIAA filtrem (DIY)
  Sluchátka: Sennheiser HD600

  Co se poslouchalo
  Digitální záznam (CD):
  J.A.R. - homo fonkianz: pap muziek, o lidech řekla míša, dokáže basová kytara fender usmířit národy?
  Sexy Dancers - Butcher´s on the road: Introduction to happiness, Jazzz
  J.S.Bach - Organ Works (Aleš Bárta): Toccata a fuga d moll
  Analogový záznam (LP):
  Antonio Vivaldi - Čtveroroční období (Philips): Jaro
  W.A.Mozart - Malá noční hudba

  Popis sluchátek
  Sennheiser HD 600 jsou otevřená dynamická circumaurální sluchátka audiofilské kvality. Mají klasickou konstrukci s regulovatelným hlavovým mostem. Mušle jsou oválného tvaru a jsou vyrobeny z plastu, na jejich vnější straně je kovová mřížka chránící měnič. Snadno vyměnitelné náušníky vyrobené z veluru, umožňují velmi komfortní nošení. Nemusíte se obávat, že byste mohli sluchátka nasadit nesprávně, jsou totiž viditelně označena jak na pravé (R) i levé (L) straně, tam dokonce i Braillovým písmem. Kabel (3m), který lze snado odpojit, je vyroben z OFC mědi a je vyztužen kevlarem, je poměrně silný a vydrží i méně vhodné zacházení. Konektor je vyroben ze žlutého kovu. Sluchátka se v současné době prodávají v barevném provedení imitující mramor, nástřik se zdá být odolný vůči menším nárazům, místy je však malinko rozmázlý. Komfort nošení je na vysoké úrovni, sluchátka nikde ani po delší době poslechu netlačí, přítlak k hlavě je příjemný, sluchátka nemají tendenci z hlavy padat, na velké "mlácení" hlavou sem a tam to ale není. Pokud Sennheiser HD600 zakoupíte dostanete nejen samotná sluchátka, ale také redukci z 3,5mm jacku na 6,3mm a vkusnou krabičku s vnitřním polstrováním.

  Celkově Sennheiser vyrobil po stránce designu a technického provedení výborná sluchátka, povedlo se mu to i po stránce zvukové?

  Zvuk sluchátek
  Zvuk Sennheiserů HD600 je jedním slovem strhující. Už v prvních momentech poslechu víte, že na hlavě nemáte tuctová sluchátka. Reprodukce zvuku je frekvenčně velmi vyrovnaná, nikde nic nepřečnívá, ani nechybí. V oblasti výšek jsou přesvědčivá, neagresivní, detailní. Středové pásmo také zvládají na výbornou, projev zpěváka je zřetelný, dobře čitelný, u některých nahrávek však není chvílema rozumět slovům, za vinu to ale dávám právě kvalitě nahrávek, není to u těchto sluchátek totiž pravidlem. Basy jsou pevné, přesné, příliš nezasahují do nahrávky, spíše ji doplňují, což vidím jako výhodu. Ani při vyšších hlasitostech nedochází ke zkreslení frekvenčního pásma. Celkově jejich projevu nechybí detaily, jednotlivé nástroje je možné dobře sledovat, není tedy například problém poslouchat jen basovou kytaru a zbytek nahrávky malinko ignorovat. Předozadní prostor je na sluchátka zvládnut poměrně obstojně, scéna tedy není jakoby v hlavě, ale je posunuta mírně v před (tento neduh lze řešit sluchátkovým procesorem, který posune scénu ještě dále). V některých nahrávkách, především muzikálech, je dokonce možné zpěváka v prostoru lokalizovat a sledovat jeho pohyb.

  Závěr
  Sennheiser HD 600 jsou výborná domací sluchátka s poměrně věrnou reprodukcí zvuku. Jsou však dost háklivá na zdroj zvuku. V mém případě byl slyšet obrovský rozdíl mezi digitálním a analogovým zdrojem. Analogová reprodukce vynikala atmosférou, neagresivností a lepší schopností vtáhnout posluchače mezi hudebníky. Pokud z nich chcete dostat maximum, je důležitou součástí řetězce také sluchátkový zesilovač. Sennheiser HD600 mohu s klidem v srdci doporučit všem náročnějším posluchačům, vyznavačům klasické hudby dvojnásob.

  Tato recenze vyjádřuje subjektivní názor.  ------[ TEST ]---------------------------

  1.místo mezi čtenáři časopisu Audio ve skupině Sluchátka
  ------[ TEST ]---------------------------

  EXCELENTNÍ - výšky jsou čisté a jejich návaznost na pásmo středů působí plynule. Přednes je přirozený a kompaktní. Excelentně reprodukují především akustiku, ve které vynikne přirozenost projevu.